Odzież termoaktywna – jak o nią dbać?

Odzież termoaktywna, to już obowiązkowy element ubioru każdego sportowca. To właśnie dzięki niej każdy trening staje się przede wszystkim komfortowy oraz wygodny. Tak więc, jakie korzyści płyną ze stosowania bielizny termoaktywnej?

Odzież termoaktywna – jakie jest jej zadanie?

Odzież termoaktywna, to jak już sama nazwa podpowiada, odzież wykonana z materiałów, które umożliwiają wymianę powietrza, utrzymując tym samym właściwą temperaturę ciała. Ponadto, bielizna termoaktywna nie wchłania potu z powierzchni ciała, a wręcz przeciwnie – jest on odprowadzany na zewnątrz odzieży, gdzie kolejno zostaje odparowany. Taka funkcjonalność sprawia, że osoba trenująca odczuwa maksimum komfortu podczas wykonywanych ćwiczeń. Można śmiało powiedzieć, że doskonale sprawdzi się nie tylko wśród trenujących na siłowni lub w klubach fitness, ale również, to świetna rzecz dla piłkarzy, siatkarzy czy dla osób trenujących każdą inną dyscyplinę sportową.

Rodzaje i podział odzieży termoaktywnej

Podstawowym kryterium podziału odzieży termoaktywnej jest oczywiście płeć. Jednak ten rodzaj odzieży możemy podzielić jeszcze na kilka, innych grup.

Ze względu na materiał

Odzież termoaktywna to połączenie wielu materiałów, dzięki którym możliwe jest komfortowe wykonywanie ćwiczeń. Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się poliester, polipropylen, poliamid czy elastan. Często w składzie możemy także znaleźć materiał z jonami srebra. To właśnie dzięki niemu, pot i wilgoć jest znacznie lepiej odprowadzana z powierzchni ciała.

Ze względu na grubość tkaniny

Kupując odzież termoaktywną warto przyjrzeć się grubości danej tkaniny. Odzież gruba doskonale sprawdzi się podczas zimnych czy nawet mroźnych dni. Wówczas, pozwoli ona na zachowanie właściwości cieplnych, nie doprowadzając do wychłodzenia organizmu. Z kolei odzież o średniej grubości, przystosowana jest dla osób, dla których liczy się przede wszystkim spokojny trening na poziomie amatorskim. Natomiast, bielizna cienka powinna być wykorzystywana przez osoby wykonujące intensywny trening. Jednak, należy mieć na uwadze, że odzież cienka będzie doskonale odprowadzać wilgoć z ciała, ale nie zapewni właściwych warunków cieplnych.

Właściwa pielęgnacją odzieży termoaktywnej to podstawa

Odpowiednia pielęgnacja odzieży termoaktywnej to gwarancja tego, że będziemy mogli ją użytkować przez długie lata. Jednak, aby tak się stało trzeba pamiętać o kliku ważnych kwestiach. Przede wszystkim, po zakupie bielizny termoaktywnej dokładnie ją wypierzmy, ale bez użycia płynów do płukania i zmiękczania tkanin. Sama temperatura prania powinna być nie większa niż 40 stopni. Takie postępowanie pozwoli na zachowanie doskonałych właściwości odzieży termoaktywnej. Należy pamiętać, że nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji bielizny termoaktywnej mogą nieco różnić się od tych, podanych przez producenta. Dlatego, przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań pielęgnacyjnych, najpierw przeczytajmy metkę znajdującą się przy odzieży.

Potrzebujesz najlepszej jakości odzieży termoaktywnej? Zajrzyj na https://teamsports.pl/!