Postaw na wodoodporne, ciepłe i odblaskowe ubrania robocze

Zmienne warunki pogodowe, które są nieodłącznym elementem charakteryzującym polską aurę, w istotny sposób wpływają na komfort pracy osób w branży budowlanej czy logistyczno-transportowej. Jakie ubrania wybrać, aby idealnie dopasować je do ciągłych zmian pogody? Jaka odzież zapewni bezpieczne i komfortowe wykonywanie codziennych obowiązków na świeżym powietrzu? Szukamy odpowiedzi na te pytania!

Czym są ubrania robocze?

Kodeks pracy nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia tego rodzaju ubrania każdemu z pracowników, gdy wykonują oni zawody narażające prywatną odzież na zniszczenie. Istnieje oczywiście możliwość, że pracownik sam zakupi potrzebne rzeczy, jednak musi otrzymać odpowiedni ekwiwalent finansowy w postaci zwrotu poniesionych kosztów.

Najpopularniejsze materiały

Do produkcji ubrań roboczych wykorzystuje się takie materiały jak poliester, elastan, czy bawełna. Stosowane są także mieszanki różnorakich materiałów. Poliester to wytrzymałe włókno syntetyczne. Dzięki temu odzież wykonana z niego jest zdecydowanie bardziej odporna na uszkodzenia i ścieranie. Elastan jest sprężysty i elastyczny, dzięki czemu dobrze sprawuje się podczas prac montażowych, w których nie można mieć ograniczonego zakresu ruchów. Natomiast bawełna to naturalne włókno, które dobrze przepuszcza powietrze. Świetnie sprawdzi się podczas pracy w suchym i ciepłym miejscu.

Jakie powinny być ubrania robocze?

Ubrania robocze powinny zostać więc wykonane z materiałów odpowiednich do charakteru pracy. Muszą być ciepłe, nieprzemakalne i wiatroszczelne. Nie mogą także ograniczać ruchów. Dopasowany do każdego pracownika rozmiar także jest niezwykle istotną kwestią. Nieustanne podwijanie zbyt długich rękawów potrafi skutecznie zniechęcić do wykonywania obowiązków.

Polar BHP dla pracowników branży budowlanej

Polary to idealne rozwiązanie właśnie dla budowlańców. Są ciepłe, doskonale chronią przed wiatrem oraz nie przemokną w trakcie niewielkiego deszczu. Doskonale sprawdzą się jako odzież wierzchnia oraz ubranie pod ocieplane kurtki.

Podkoszulki odblaskowe dla kierowców w trasie

Tymczasem podkoszulki odblaskowe do wyjątkowa odzież dla kierowców, szczególnie spedycji międzynarodowej, którzy większość trasy spędzają w ciepłej kabinie. Noszenie takiej koszulki pozwoli im, w razie konieczności, wyjść z pojazdu podczas postoju, bez konieczności szukania dodatkowej kamizelki.

Jak znaleźć najbliższy sklep z artykułami BHP?

W tym celu naszym sprzymierzeńcem będzie wyszukiwarka Google, w którą powinniśmy wpisać takie hasła jak na przykład “kamizelki odblaskowe Kraków”. Na mapie pokażą nam się wszystkie miejsca, które oferują taki rodzaj sprzętu. Możemy również skorzystać z oferty sklepów internetowych i zamówić coś z dostawą bezpośrednio do domu. To rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy, bowiem sklepy internetowe z reguły oferują korzystniejsze ceny od swojej stacjonarnej konkurencji.