Slazenger – co to za marka?

Coraz większą popularność w Polsce zyskują produkty sygnowane znaczkiem czarnej pantery czy te z logo Gildan. Koszulki, bluzy, softshelle, polo to znany asortyment funkcjonującej od dawna firmy Slazenger. Co przyniosło jej taką popularność i, przede wszystkim, co to za marka? Odpowiadamy!

Slazenger – ponad wiek tradycji

W 1881 roku pochodzący z angielskiego Manchesteru bracia Ralph i Albert Slazengerowie założyli markę sygnowaną swoim nazwiskiem. Po przeprowadzce do Londynu otworzyli tam własny sklep. Swoje produkty na samym początku skierowali głównie do tenisistów i golfistów. W 1902 roku zostali oficjalnym dostarczycielem piłek tenisowych na najbardziej znany i prestiżowy turniej rozgrywany na trawiastych kortach Wimbledonu.

Slazenger podczas drugiej wojny światowej

Podczas trwania tego potężnego konfliktu zbrojnego firma wspierała angielskie wojsko – przydała się tam ich znajomość produkcji gumy. Niestety rok po rozpoczęciu działań wojennych, 15 września 1940 roku, Niemcy podczas akcji Błyskawica zrzucili bombę, która trafiła w fabrykę. Slazenger produkował podczas wojny detonatory, karabinek powtarzalny Rifle (No. 4, Mark 1), a także maczety, rękawice czy gogle chroniące przed śniegiem oraz piaskiem.

Slazenger zostaje sprzedany

Gdy drewniane rakiety tenisowe zaczęły odchodzić w zapomnienie, będący jednym z liderów ich produkcji Slazenger został mocno przyciśnięty do muru przez konkurencję w tym segmencie rynku. Ostatecznie potomkowie założycieli zdecydowali się sprzedać udziały w firmie w 1959 roku spółce Dunlop Rubber. Slazenger jednak nie został zlikwidowany i pod tym brandem wciąż produkowano koszulki sportowe, sprzęt tenisistów oraz golfistów, a także dostarczano piłki na wimbledońskie rozgrywki.

Wspieranie sportu przez markę

Slazenger wciąż jest bardzo popularnym producentem, z którego usług korzystają znani tenisiści, golfiści, a także krykieciści. W 2009 roku Drużyna Pakistanu wygrała turniej ICC World Twenty20 grając w strojach od Slezengera. Używały ich także gwiazdorzy golfa, między innymi Johnny Miller, Tom Watson, Tom Weiskopf, Jack Nicklaus oraz nieżyjący już Seve Ballesteros. Podczas sceny gry w golfa w filmie Goldfinger Sean Connery ma na sobie bordowy sweter Slazengera. Prywatnie filmowa gwiazda także ubierała go podczas rozgrywek w wolnym czasie.

Slazenger obecnie

Firma nadal przygotowuje produkty dla świata sportu, jednak ze względu na ich wysoką jakość, niebanalny klasyczny styl oraz elegancję są coraz chętniej wykorzystywane jako odzież firmowa. Koszulka z logo organizacji to coraz popularniejszy produkt, który posiadają w swoich kolekcjach największe korporacje. Nic dziwnego więc, że ich wybór pada właśnie na materiały przygotowane przez Slazenger.